Злые самаритяне. Миф о свободной торговле и секретная история капитализма
Злые самаритяне. Миф о свободной торговле и секретная история капитализма Злые самаритяне. Миф о свободной торговле и секретная история капитализма Злые самаритяне. Миф о свободной торговле и секретная история капитализма Злые самаритяне. Миф о свободной торговле и секретная история капитализма Злые самаритяне. Миф о свободной торговле и секретная история капитализма Злые самаритяне. Миф о свободной торговле и секретная история капитализма
Ха-Джун Чанг

Злые самаритяне. Миф о свободной торговле и секретная история капитализма

Видавництво Манн, Иванов и Фербер
Рік видання 2018
В наявності
435.00 Грн
Заповніть форму:

Доставка і Оплата:

Кур’єром по Львову
безкоштовно від 800 грн.( до 800 грн. – вартість 45 грн).

До складу служби доставки Нової пошти у Вашому місті
від 45 грн. (залежно від ваги замовлення), безкоштовно від 800 грн.
 

Адресна доставка ку’єрською службою Нова пошта 
від 60 грн. (залежно від ваги замовлення)

Оплата на картку Приватбанку 

Готівкою кур’єру у Львові    (після уточнення наявності на складі у Львові)

 Післяплата (оплата при отриманні товару на складі служби доставки Нової пошти, додатково 2%, мін 70 грн):

 

Що потрібно робити країні, щоб досягти успіху?
 
Згідно постулатам сучасної неоліберальної економіки, потрібно відповідати вимогам вільного ринку: керуватися принципами твердої валюти (низька інфляція), невеликого державного апарату, приватної ініціативи, вільної торгівлі та доброзичливого ставлення до зарубіжних інвестицій.
 
Але багато процвітаючих сьогодні країн не цуралися протекціонізму і субсидування, захищаючись від зарубіжних інвесторів, відмовлялися визнавати патенти або відхилялися від ортодоксальної неоліберальної політики щодо законів про закордонні інвестиції, державних підприємств, макроекономічного управління та політичних інститутів.
 
Відомий економіст Ха-Джун Чанг підготував історичний екскурс і аналіз сучасного світу, а також запропонував прогноз на майбутнє. Він розвіює багато міфів.
 
Великобританія і США - це не батьківщина вільної торгівлі; більш того, довгий час це були самі протекціоністські країни в світі. Не всі держави досягли успіху виключно завдяки протекціонізму і субсидіям, але мало хто обійшовся без цього. Країни, що розвиваються рідко свідомо обирали шлях вільної торгівлі - часто це було результатом вимог ззовні, часто навіть підкріплених військовою міццю. Більшості таких країн вільна торгівля не принесла нічого доброго; набагато краще вони справлялися за допомогою протекціонізму і субсидування. Найкраще працює економіка в країнах, які відкривали свою економіку поступово і вибірково. Принципи неолібералізму - вільний ринок і вільна торгівля - закликають пожертвувати рівністю заради зростання, але в результаті не досягається ні те, ні інше; за останні двадцять п'ять років, коли відкрилися кордони і з'явився вільний ринок, зростання на ділі сповільнилося.
 
Для кого ця книга
Це книга для всіх, хто цікавиться економікою і хоче краще розуміти, як влаштований світ.
 
Фішки книги
- Від автора бестселера «Як влаштована економіка»
- Вся правда про світову економіку
- Розвінчання міфів
 
Про автора
Ха-Джун Чанг - економіст з Південної Кореї, який закінчив Кембриджський університет і викладає там економіку на профільному факультеті. Автор кількох економічних бестселерів. Один з провідних сучасних мислителів за версією Prospect Magazine. Консультував Світовий Банк, Азіатський банк розвитку, Європейський інвестиційний банк, ряд агентств ООН. Його праці мали істотний вплив на Рафаеля Корреа - економіста і нинішнього президента Еквадору. Російською мовою вже виходила його книга «23 таємниці: те, що вам не розкажуть про капіталізм».
 
Цитати з книги
Глобалізація
"Глобалізація зовсім не є чимось неминучим, оскільки це скоріше результат політики (тобто людської волі і рішень), а не технологій."
 
Багаті країни
"Багато що з того, що відбувається в світовій економіці визначається багатими країнами. На них припадає 80% світового виробництва, вони ведуть 70% міжнародної торгівлі і роблять 70-90% всіх прямих іноземних інвестицій."
 
Сингапурські авіалінії
"Singapore Airlines - одна з найбільш шанованих в світі авіакомпаній. На відміну від більшості інших перевізників, за 35 років існування вона ніколи не несла збитків."
 
Інвестиції
"Вигоди від прямих іноземних інвестицій виглядають абсолютно очевидними. Вони стабільні, на відміну від інших форм припливу іноземного капіталу."
 
Північ і південь
"Зараз в це важко повірити, але колись КНДР була багатшою, ніж Південна Корея. Саме в північній частині Кореї Японія, яка керувала країною з 1910 по 1945 рік, розвивала промислове виробництво."
 
Успішні країни
"Майже всі успішні країни на етапі становлення в різному поєднанні вдавалися до протекціонізму, субсидування і адміністративного регулювання з метою розвитку національної економіки."
 
ЗМІСТ
Пролог. Мозамбикское «экономическое чудо»
Как спастись от бедности
 
Глава 1. Lexus и оливковое дерево: новый взгляд
Мифы и факты о глобализации
 
Глава 2. Двойная жизнь Даниэля Дефо
Как богатые страны стали богатыми
 
Глава 3. У моего шестилетнего сына должна быть работа
Всегда ли свободная торговля — универсальный ответ?
 
Глава 4. Финн и слон
Нужно ли регулировать иностранные инвестиции
 
Глава 5. Эксплуатация человека человеком
Частное предпринимательство — хорошо, государственное предпринимательство — плохо?
 
Глава 6. Windows 98 в 1997 году
Плохо ли «заимствовать» идеи
 
Глава 7. Миссия невыполнима?
Можно ли зайти слишком далеко в финансовом благоразумии
 
Глава 8. Заир и Индонезия
Нужно ли отворачиваться от коррумпированных и недемократических стран
 
Додаткові характеристики
сторінки 256 с.
палітурка тверда
формат 170x240 мм
ISBN 978-5-00100-947-4

З цією книгою рекомендуємо

Написати відгук

Ваше Ім’я:
Введіть код, вказаний на зображенні:

Рейтинг
Ваш відгук:

Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Залишити відгук