Бельгія така далека, така близька
Ярослав Гарцула

Бельгія така далека, така близька

Рік видання 2016
В наявності
280.00 Грн
Заповніть форму:

Оплата і доставка

 

Безкоштовна доставка
за Ваше замовлення від 800 грн.

 

Кур’єром по Львову
безкоштовно від 800 грн.( до 800 грн. – вартість від 35 грн., залежно від ваги замовлення)

 

Кур’єром по Києву
безкоштовно від 800 грн.( до 800 грн. – вартість 35 грн., залежно від ваги замовлення)

 

До складу Нової пошти у Вашому місті

безкоштовно від 800 грн, ( до 800 грн. – вартість від 35 грн., залежно від ваги замовлення)

 

З доставкою кур'єрською службою за адресою

від 65 грн. (залежно від ваги замовлення)

 

Спосіб оплати:

- Готівкою

- Оплата на картку  (через Приват24, Portmone, IBox та інші)

- Післяплата (оплата при отриманні товару на складі Нової пошти – враховуються % за зворотню доставку оплати)

Ярослав Гарцула спробував розповісти бельгійцям про Україну, а українцям про Бельгію, починаючи з кельтських часів, знаходячи риси давньої спорідненості у гуцульському танку "Аркан", писанці, львівському гербі, архітектурі тощо. Автор оперує унікальними матеріалами історії української еміграції до Бельгії.
 
Протягом 1912-1939 рр. у Львові розташовувалось перше консульство Королівства Бельгія. Нині біля входу до будинку львівської філармонії, у якій воно працювало, відкрито меморіальну табличку.
Звернувши увагу на містичний зв'язок книги з цифрою 7, автор відзначив, що писав її сім років. Вступ до неї складається із семи розділів. У той же час ифра сім має величезне значення для Брюсселя: як і Київ, він стоїть на семи пагорбах; сім доріг ведуть у місто; влада була закріплена за сімома знатними родами; сім тварин охороняють головну площу бельгійської столиці...
 
Велика кількість маловідомих фактів, які поєднують Бельгію та Україну, спонукають читача по-новому подивитися на взаємовідносини наших країн.
 
ЗМІСТ
 
Розділ I
Усі європейські дороги ведуть до Брюсселя – міста, що поєднує  в собі як багатовікову історію, так і сучасну цивілізацію, вікові традиції, звичаї, унікальні пам’ятки архітектури з ультрасучасними бізнес-центрами і модними кафе.
 
Розділ II
Три хвилі еміграції до Бельгії: 
1. Перша еміграція українців – політична – 1917-1921рр.;
2. Друга і найбільша хвиля – з 1945 року – саме з цього періоду почалась розбудова «Української Бельгії».
3. Третя хвиля еміграції – після 1991 року.
 
Українська діаспора налічує біля 4 тис.чол.
Українська громада у Генку – потужний центр українства у Бельгії.
Frankopole (Франкополе) – українське село в Арденах, часто нагадує наші Карпати.
Waterloo (Ватерлоо, с.Ставки, Миколаївська обл..) – бельгійське католицьке село на Півдні України.
 
Розділ III
Перша світова війна у 1914-1918рр. або «Велика війна», як досі кажуть у Бельгії. 
Бельгійський експедиційний автомобільний гарматно-кулеметний броне дивізіон в Тернополі – найбільш елітні на той час війська. Основна локація: Збараж – Бережани – Бучач, вздовж залізниці. Львів-Тернопіль, та в околицях Бережан, які були комунікаційним вузлом. Про історію броне дивізіону знято анімаційний фільм «Cafard».
 
Українські емігранти були справжніми культурними послами – знайомили бельгійців із українською культурою, побутом, етнографією, звичаями і традиціями. І, звісно, інформували про події, які тоді відбувались на Україні. Під час офіційних відвідин міста Льєжа у 1929 році королем Леопольдом III та королевої Астрид  у святкуванні на державному рівні брала участь українська спільнота. Чотири великі прапори з тризубами, які тримають українці, допущені до вітання короля, свідчать про те, що це була численна та добре зорганізована громада, яка мала неабияке значення для Бельгії.
 
Розділ IV
Шептицький, редемптористи та успішні кроки бельгійської дипломатії.
Під час війни отці, як піддані Бельгії, мали більшу свободу дій, аніж піддані Автро-Угорщини. Тому вони могли вільно пересуватись околицями Львова, проповідуючи Слово Боже там, де не було священників. Існує думка, що бельгійським редемптористам було легше це робити тому, що вони мали «дипломатичні паспорти».
 
Розділ V
«Civita de Leo»  Венеціанського картографа АнджеліноДульсерта 1339р. – найстаріше картографічне зображення Львова, на якому показані перші бельгійсько-українські відносини: «Місто Лева. До цього міста прибувають купці з прянощами, по ньому вирушають через Шотландське (Балтійське) море до регіону Фландрії, здебільшого в Брюгге» 
 
А ви знали?!
- Бельгійця Флемінга У. ван Рейсбрука (Fleming W. VanRuysbroeck), який у 1253-1255рр. подорожував Україною і залишив звіт про свою подорож. Це свого роду бельгійський Колумб для України;
- «Бурштиновий шлях» - непроста система торговельних шляхів;
- «Шлях королів» (Via Regia) – не менш важливий стійкий маршрут, що проходив через Бельгію та закінчувався в Україні. У 2006 році Рада Європи вирішила зробити давній шлях Via Regia символом європейської єдності через культурний, туристичний та економічний розвиток. Було засновано масштабний європейський проект «Via Regia – великий культурний шлях Ради Європи».
- Мішель Колон (бельгійський журналіст, письменник): «Якщо ви хочете правити світом, контролюйте нафту. Всю нафту. Будь-де».
Офіційно світовий нафтовий промисел починається саме з України, коли  31 липня 1853р. під час хірургічної операції у лікарні м. Львова було використано лампу на нафті.
- в нафтову промисловість Галичини Бельгія інвестувала майже дев’ять мільйонів крон. Це був п’ятий за обсягом іноземний капітал.
- Донбас або «Вугільна лихоманка» - Харків, Дніпро, Миколаїв, Суми.
- Відомі у всьому світі бельгійські трамваї: у Сімферополі, Харкові, Севастополі, Кременчуку, Катеринославі (Дніпро), Миколаєві. Трамвайні станції в Одесі, Бердичеві.
 
Розділ VI
Українсько-бельгійські культурні зв’язки: бельгійська література в Україні, українська література в Бельгії; бельгійський живопис у збірці Львівської Національної Галереї мистецтв імені Б.Г.Возницького; бельгійські картини у місті Рівне; архітектура, музичне мистецтво.
 
Розділ VII
Перше консульство у Львові – Генріх Махер (25 березня 1912р.). 
Друге консульство – Дезіре Спітальз (15 грудня 1921р.) – післявоєнний консул Бельгії у Львові;
Третє консульство – Мартін Шарський (25 березня 1928р.);
Четверте консульство Бельгії у Львові, перше в незалежній Україні – Ярослав Гарцула (20 лютого 2009р.).
Марк Вінк та правило «A.B.C.». Народна дипломатія в Бельгії. Моє відкриття Бельгії.

 

Додаткові характеристики
сторінки 272 с
палітурка тверда
формат 145х210 мм
ISBN 978-966-8853-63-0

Написати відгук

Ваше Ім’я:
Введіть код, вказаний на зображенні:

Рейтинг
Ваш відгук:

Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Залишити відгук